O nás

Náš tým
Leszek Sajdok - Majitel firmy, zvukař, kameraman a technik - mixuje, stříhá a někdy moderuje.
Tomasz Sajdok - kameraman, fotograf, pomocník při zvuku, osvětlovač

Trocha Historie
Zakladatelem a majitelem firmy v jedné osobě je Leszek Sajdok z Bystřice. Narozen někdy v XX. století se začal zabývat vším, co souviselo s elektrikou a také s muzikou. Tehdy letěly hity jako Hej Jude, Boty proti lásce, Mical Tučný apod. "Asi ve 12-ti letech mi koupili rodiče první kazetový magnetofon Unitra M537S. Začalo nahrávání čehokoliv a odkudkoliv se dalo. Dechovka z televize, něco z rádia." Zkušenosti s nahráváním se hned zúročily ve škole. Leszek se okamžitě stal nepostradatelným pomocníkem při nahrávání rovněž čehokoliv.
V pozdějších ročnících přišly první pokusy s uváděním diskoték. Asi v 15 letech uváděl svou první opravdovou diskotéku v Bystřici pro normální publikum. Hrálo se ze dvou kotoučáků B 115 na mixu a bednách vlastní výroby. Dnes se to zdá možná normální, že někdo ve 15-ti pouští desky ale považte, psal se rok 1985 a žilo se v policejním totalitním státě.

Získáváme zkušenosti
Časem došlo i na to, že bylo potřeba ozvučit nějaké vystoupení a tak začali s kamarády skládat další části aparatury. "Na střední škole jsem postavil podle Amatérského rádia koncové stupně, equalizery a další věci. Mikrofony byly zásadně Tesla, nic jiného nebylo." Přišly pokusy o založení kapely. Zájem o hudbu ovšem nikdy nepolevil, koupil klávesy a zkoušel hrát ale nebylo moc s kým. Bylo jasné, že skončí jako zvukař. Nejdříve u kapely v Bystřici, pak v Jablunkově pro formaci Krater. Zvučily se i schůze a další věci… Po maturitě na SOU v Třinci na Kanadě začal Leszek Sajdok pracovat jako elektrikář v Třineckých železárnách. Nehodlal se ale spokojit s tím, že bude celý život opravovat serva a v roce 1991 si zřídil první živnostenský list jako „uváděč diskotékových pořadů“ „V devadesátých létech jsme dali dohromady poměrně úspěšný tým pro pořádání diskoték právě v Bystřici a na naše akce se sjížděli návštěvníci (a také rváči) ze širokého okolí. Mimo to se hrálo také svatby, oslavy, plesy, cokoliv.... Hlavně že se hrálo. Vše samozřejmě na aparatuře vlastní výroby (snad kromě CD přehrávačů).“

Děláme televizi!
V roce 1992 začala v obci vysílat televize, což bylo další neodolatelnou výzvou….. to se muselo zkusit! Půjčila se kamera a na světě bylo naše první obrazové vysílání….. Od té doby se píše i historie videotechniky. Nejdříve video – Panasonic NV25, protože mělo insert. Pak kamera MS4, režie AVE7, další video NV-FS200, pak další, později digitální střižna....Rozjelo se pravidelné vysílání a Leszek Sajdok byl u toho. Ostatně je u toho dodnes. Zkušenosti se zvukovou technikou byly i zde přínosem.
Opravdový rozvoj firmy nastoupil až po zahájení pravidelné spolupráce se skupinou Blaf. Právě Blafi byli motivací k dalšímu zdokonalování zvukové aparatury. Postupně se technika zdokonalila natolik, že nyní již převyšuje potřeby Blafu a právě proto vznikly tyto stránky….